ДИВНО ЈЕ РОДИТИ СЕ

У уторак,   25. октобара, у нашој Библиотеци одржан је програм за маме и њихове бебе “Први пут у библиотеци“. Ове године у Библиотеци смо окупили 14 мама са својим бебама.У првом програма педијатар Босиљка Алексић говорила је мамама о важности дојења, о алергијама, о трерирању високе температуре, потом смо маме упознали са са књижним фондом и даровали им чланске карте. Трећи, најзанимљивији, део подразумевао је симоболичну и наградну трку беба старости до 24 месеца.

У оквиру I категорије такмичиле су се бебе старости до 12 месеци. Прво место освојила је Лена ( Наташа ) Марковић, друго Калина   ( Снежана ) Матић, и треће место су поделили Урош( Зорана) Ћосић и Матеја ( Марија )  Павић.У оквиру II категорије учествовале су бебе од 12 до 15 месеци. Прво место однела је Неда ( Мира) Павловић, друго Благоје (Магдалена)  Живановић, треће местоСиниша  ( Славица)  Павловић, четврто  Маша ( Ана) Томић, а  петоместо Лазар  ( Маријана ) Малешевић.
У трећој категорији учествовало је 5 беба  од 15 до 24 месеца.
Прво место припало јеЛуки (Нада)  Антонић, друго Лазару  (Драгана) Бојичић, треће деле Софија ( Јелена) Матић  и  Ивко  (Данијела) Ивковић, а четврта је пристигла Валентина (Милица) Брадоњић.
Такмичење је оцењивао жири у саставу: Др Босиљка Алексић, председник жирија, Ана Ивковић, члан и Тања Петровић, члан.
Овогодињи програм су подржали књижара АТЛАСС и  Туристичка организација „ Подгорина “.