Концерт квартета Увертира

Минуле недеље у Народној библиотеци Осечина одржан је концерт квартета Увертира, поводом дана 8. марта.
Квартет Увертира чине дипломирани музички извођачи, професори својих инструмената и успешни музички педагози Данијела Аврамовић - флаута, Мина Тошић Алексић - вилина, Александра Лазић - виола и милица Ивановић - гитара.
Квартет Увертира настао је из велике љубави према музици и као резултат дугогодишњег труда и рада а пре свега снова које је свака од њих сањала - да постане оно што највише жели. Данијела, Мина, Александра и Милица су нас увеле у свет музике, прошетале кроз епохе, присетиле нас на неке од најпознатијих и најлепших композиција класичне, филмске, pop rock и електронске музике, на помало необичан начин , у аранжману за флауту, виолину, виолу и гитару.
У препуној сали велике читаонице даме су уживале слушајући младе професорке квартета Увертира уз овације. Професоркама су се придружила деца Школе гитаре која је при Библиотеци и води је професор Јовица Ивановић, на опште задовољство публике.