15. Сајам шљива

У оквиру обележавања 15. Сајма шљива Народна библиотека Осечина је узела учешће, поштујући све епидемиолошке мере.
У недељу 11. новембра у 12 часова у Спортском центру Осечина почео је програм.
НБОС је реализовала изложбу под називом „Сајамски времеплов” који се састојао од материјала са досадашњих Сајмова које баштини Завичајни фонд НБОС; затим приказ књижног фонда који за тему има шљиву; представљање традиционалне женске радиности ``Удружења Центра за социјални рад у сусрет потребама старих``.
Приказан је Документарни филм музејског саветника Народног музеја Ваљево под називом ``Кад има шљива , има свега``. Посетиоци су имали могућнст да се сликају са нашом маскотом `Шљивко``, у чијој улози се нашао наш глумац Никола Алексић.

НБОС имала је и виртуелне активности поводом 15. Сајма шљива, а то су:
Наградни књижевни конкурс за најбољу необјављену песму или причу на тему „Шљива пред кућом - породична слика“ три најбоља рада добијају награде, а десет најбољих радова биће објављени у зборнику до краја 2020.
Онлајн изложбу под називом „Антикварница Сајамског дешавања“,а реч је о изложби из архиве са свих досадашњих дешавања са „Трга старих заната“, “Златне руке“ и „Посела код лапека“.