Библиотека обележила 125 година од рођења Иве Андрића

Библиотека обележила 125 година од рођења Иве Андрића

Библиотека Осечина обележавајући значајне годишњице наших знаменитих књижевника од заборава чува све оно што се и не сме заборавити и на тај начин посвећено негује драгоцену културну заоставштину.
Поводом обележавања 125 година од рођења Иве Андриће, значајне годишњице српске књижевности гост Народне библиотеке Осечина био је проф. др Александар Јерков, књижевни критичар, антологичар, теоретичар и историчар књижевности, професор на Филолошком факултету у Београду и директор Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“.
Ово је
била идеална прилика да наставници, ученици, као и сви мештани Осечине, поштоваоци Андрићевог стваралаштва, присуствују надахнутом и инспиративном предавању о стваралаштву нашег нобеловцана тему „Хоризонти слободе и стваралаштва Иве Андрића“.