Отворена изложба "Минијатура на зрну грашка"

У петак, 12. јануара  2018. године, у читаоноци позајмног одељења Осечинске библитеке, свечано је отворена изложба "Минијатура на зрну грашка" Дејана Вукићевића. Изложба је реализована 2014. године под покровитељством Министарства културе и информисања републике Србије у Народној библиотеци Србије и свој пут је наставила по градовима наше земље. Посетиоцима се на отварању обратила Ана  Васиљевић, директорка Библиотеке  и Дејан Вукићевић, аутор изложбе.

Читаоница Библиотеке испуњена је витринама у којима је изложена вредна колекција из Збирке минијатурне књиге Народне библиотеке Србије која броји око 300 наслова. Према стручној класификацији ова Збирка садржи највише белетристичких књига, мада су заступљене и библиографије и монографије. Поред минијатура на српском језику, представљене су књиге и на руском, немачком, француском, словеначком, мађарском и чешком језику. Ову изложбу красе раритетни примерци веома малих књига. Посебну пажњу привлаче две ултра-микро-мини немачке књиге димензија 6×6 mm као и Ратни манифест краља Фрање Јосипа I из 1914. године димензија 24×22 mm.

Посетиоци ће изложбу моћи да погледају до 30. јануара 2018. године.