Премијерно изведена комедија "Власт"

Премијерно изведена комедија "Власт"

Осечинска публика синоћ је у великој сали Народне библиотеке Осечина имала прилику да погледа премијеру комедије „Власт“ коју су припремили ученици школе глуме која при Библиотеци постоји пету годину за редом.

Након изведбе савременог комада „Од бебе до себе“ који су по тексту дечјег писца Тода Николетића извели у јануару, вратили су се стваралаштву нашег највећег комедиографа Бранислава Нушића.

Комедија "Власт" је комедија ситуације у којој је слика власти дата је градацијом. Ову комедију Бранислав Нушић је писао 1938. године, али је није завршио, па је она постала изазов за писце и редитеље, да је допуне и напишу њен крај, Од свих драма које је Нушић написао до данашњег дана остала је најпопуларнија. Радња се одвија за време владавине династије Обреновић.

Млади, упорни и вредни глумци аматери били су на професионалном нивоу, а у представи су играли: Сања Николић, Драгана Јовановић, Јаков Јаковљевић, Верица Радовановић, Лазар Васиљевић, Михаило Томић, Ирена Берчек, Тијана Васић, Милица Мирић и Никола Алексић. У улози инспицијентaпојавила се Јелица Зељић; режија, наратор и музички уредник Ана Васиљевић, а тон мајстор  и мајстор сцене Бранко Петровић и мајстор фотографије Тања Петровић.