Моје право је да живим срећно и здраво - за одрастање без насиља

Народна библиотека Осечина и ове године је обележила ДЕЧЈУ НЕДЕЉУ која је трајала од 01.октобра до 05.октобра под мотом: `Моје право је да живим срећно и здраво - за одрастање без насиља`

Поводом обележавања дечје недеље НБОС је организовала пригодне програме у Осечини и у Пецкој.
Дечја недеља је била прилика да најмлађој популацији приближимо књигу и библиотеку и да код њих развијемо интересовање за читање и боравак у библиотеци.
За креативно кретање кроз библиотеку биле су задужене `ЗОО Причанка и Весела Причанка` које су на бајковит и басновит начин објасниле другарима шта то сме, а шта не сме да се ради у библиотеци, а самим тим и дочарали драж библиотеке. Затим су замениле улоге и нашле се у бајци `Три прасета`.
На крају за најмлађе другаре осмишљен је и интересантан мали квиз и тачни одговори су награђени књигама, а сви остали су добили на поклон чланску карту и постали по први пут чланови Библиотеке.