Радост читања

63. Међународни београдски сајам књига под слоганом „Радост читања“ одржан је од 21. до 28. октобра на Београдском сајму.
Окупљање заљубљеника у писану реч на Београдском сајму већ традиционално је један од најзначајнијих догађаја у нашој култури. Kњижевна публика препушта се чарима света књиге, најзначајније цивилизацијске тековине и најлепшег света који је човек створио.
Ове године, као и свих протеклих година наша Библиотека је посетила Сајам књига. Дружилисмо се са писцима,присуствали презентацијама, а пре свега потраживали смо нове наслове који су битни за нашу установу.Од којих су:Деретићеви Срби и арбанаси, Историја Византије,Историја Истока, Вук Драшковић - Александар од Југославије, Момо Капор - Белешке једне Ане; Туђине Игора Маровића... дечје лектире, дечје романе , историјске дечје књиге, затим стрипове....
Посетом овогодишњем Сајму обогатили смо наш књижни фонд.Нови наслови књигакориснике очекују у Библиотеци.