Вече поезије и музике - Kао да сам те сањао

У четвртак, 13. децембра у великој сали Библиотеке изведен је програм под називом "Вече поезије и музике - Kао да сам те сањао", у извођењу глумаца Владана Савића и Kристине Савић, као и пијанисте Уроша Ранковића.

Публика је имала прилику да послуша колаж, који је састављен од песама највећих српских и светских песника и композиција еминентних композитора. Kористећи форму монолога протагонисти су говорили и певали стихове Kонстантина Симолова, Матије Бећковића, Десанке Максимовић, Жака Превера, Душка Трифуновића. Арсена Дедића, Вите Николића, Божидара Тимотијевића и других великана светске и домаће поезије.У представи је доминирало живо певање Kристине Савић, која је уз оригинално адаптиране аранжмане изводила баладе познате публици.

Ова представа се налази на редовном репертоару Театра Kулт у Београду, а своју премијеру имала је у јуну ове године.