Говор нашег краја у Шареници

дец 30, 2021

У суботу, 11. децембра на РТС –у у емисији „Шареница“  представљена је општина Осечина, културни историјски , спортски ,привредни и природни потенцијали.

Библиотека је инцијатор бројних активности на територуији општине Осечина. Сарађује са многим културним и друштвеним организацијама. Од 2012.год. организује Прело које добило подршку Министарства културе и локалног становништва,тј. Жена које се окупљају око пројекта „Прело“. Мара Јевтић је на традиционалан начин представила обичај Прела које се преноси са колена на колено , као и технику пређења вуне.

Библиотека у овиру Сајма шљива организује изложбу под називом „Златне руке“око које се окупљају жене из наше општине и окружења. Рада Ивановић је представила народну радиност и причала о техници веза на тканинама.

Култура и традиција су преовладале у Здравици коју је казивала Јелица Зељић.