„Дан сећања“ у Горњем Црниљеву

јун 13, 2022

У суботу, 11. јунa 2022. у Горњем Црниљеву, родном селу пилота пуковника Миленка Павловића, општина Осечина обележила је 23. годишњицу погибије овог великог бораца за слободу меморијалним скупом по називм „Дан сећања“. У спомен комплексу одржан је парастос погинулим у ратовима, полагање венаца и прикладан културно-спортски програм.
Народна библиотека Осечина узела је учешће у културно-уметничком делу програма. Ученици школе глуме при Библиотеци, Ива Павловић и Ненад Симић казивали су две песме које су објављене у зборнику песамама „Витез српског неба“. Реч је о суиздавачком подухвату Народне библиотеке Осечина и Клуба писаца „Вуково перо“ из Лознице који је светлост дана угледао почетком године, а у част подвига пилота – пуковника Миленка Павловића. У част вечне славе пилота пуковника Миленка Павловића, Слађана Васиљевић из Пецке говорила своју песму посвећену пилоту Павловићу. Слађана је дугогодишњи члан Библиотеке, награђивана је за активност и учесник је литерарних конкурса. Пише поезију.
Поред породице и домаћина из општине Осечина, меморијалном скупу присуствовали су: представници 204. ваздухопловне бригаде на челу са командантом, бригадним генералом Браном Kрњајићем, градоначелник Ваљева Лазар Гојковић, представници МУП-а РС Полицијска станица Осечина, Војна касарна “Војвода Живојин Мишић” Ваљево, Ловачко удружење “Миленко Павловић Пилот, Удружење бораца “Гвоздени пук”, мештани Горњег Црниљева, грађани Осечине, родбина и пријатељи нашег хероја.