Много шарена књига и Мирко Марковић са читалићима у школи у Пецкој и у библиотеци у Осечини

окт 7, 2021

У оквиру програма Дечје недеље „Хајдемо у царство књига“, Библиотека је у сарадњи са Основном школом „Војвода Мишић“ у Пецкој и ОВЦ „Браћа Недић“ Осечина организовала дружење дечјег писца Мирка Марковића са ученицима шестог, односно четвртог разреда. Ученици су уживали у интерактивном, занимљивом и духовитом представљању Миркове књиге „Много шарена књига“. Током књижевног дружења имали су прилику да за мање од минут науче стих и на тај начин освоје примерак књиге за школску библиотеку.

На изузетно пријемчив начин писац је водио разговор са децом у вези са кратким књижевним формама: пословицама, афоризмима, кратким причама. ..Све је усмерено ка суштини књижевног сусрета, а то је указати деци на вредност књиге и читања, разумевања прочитаног и умећа једноставног препричавања књижевних дела.

Све је било тако лепо, разиграно, весело и шарено, баш као што носи и назив књига, која се чува не на полици него у глави.