НА СЛОВО НА СЛОВО….КЊИГА

окт 11, 2021

Дечја недеља је иза нас. Због актуелне епидемиолошке ситуације нисмо били у прилици да традиционално угостимо у Библиотеци наше најмлађе кориснике, али нисмо хтели да деца буду ускраћена за дане који су посвећени само њима, похитали смо до ПУ „Лане“ Осечина, на свеопште задовољство малишана. Са нама је увек другачије, изаћи из оквира Библиотеке не напуштајући је то је магија приближавања књизи и креативно дружење уз књигу.

Креативне књиге „Весела причанка и Зоопричанка“ су показале сналажљивост у новим условима, изашавши из оквира библиотеке, кроз едукативан и сликовит приказ ,показале су како изгледа Библиотека и причале су о правилима које постоје у Библиотеци.  Током дружења деца су имала прилику да за мање од  минут науче стих из Миркове много шарене књиге, затим су им читане песмице из Логопедове песмарице, затим загонетке, питалице … Мићо (жирафа) и Гаврило (паче) на занимљив и магичан начин су се играла са децом „На слово, на слово“, што је изазвало буру дечијег смеха и заједничког допуњавања слова, сваки дечји одговор је награђен словним наградицама. Библиостолице и библиовиловњакиње су извеле посебан део посвећен њима , тј.позоришни комад под називом : „Столице, зашто не корачаш!?“. Затим су подељене чланске карте и дечица су, по први пут, постали чланови Библиотеке.