Сајам пољопривреде и привреде Власеница 2021.

окт 19, 2021

Народна библиотека Осечина, ТО „Подгорина“ и жене које се окупљају око пројекта под називом „У сусрет потребама старих“, узеле су учешће на Сајму пољопривреде и привреде који се одржао у Валасеници 12. октобра. Јесењи Сајам који је 6. по реду окупио је око 90 излагача. Сајам је отворио начелник општине Власенице Мирослав Кљајевић, уручивши захвалнице декану Пољопривредног факултета – Источно Сарајево Весни Милић , директору ТОРС Миодрагу Лончаревићу , поздравивши присутне излагаче.

Основни циљ Сајма је афирмација и промоција пољопривредне и привредне производње у различитим областима. То је прилика да произвођачи испромовишу своје производе и остваре профите, а уједно да успоставе контакте и унапреде своје пословање. Поред Сајма , у Власеници се традиционално одржао и Михољски вашар, који се одржава још од 1903. године.