U ponedeljak, 7. jula 2025.godine u Peckoj organizovan je Ivanjdanski festival igračkih ansambala „Dve obale jedna Drina“ pod pokroviteljstvom TO „Podgorina“ Osečna , KUD „Mladost“ iz Pecke i OŠ „Vojvoda Mišić“, takođe iz Pecke. Manifestacija se tradicionalno održava u Peckoj i okuplja kulturno-umetnička društva sa obe strane Drine u cilju negovanja odnosa i očuvanja narodnog stvaralaštva i tradicije.
Kao i svake godine, program je počeo svečanim defileom učesnika kroz varošicu, potom su se učesnici sabrali u porti crkve Hrama Uspenja presvete Bogorodice gde je odigrano zajedničko kolo, a potom se program nastavio u školskom dvorištu.
Na svečanom otvaranju festivala obratili su se predsednik opštine Osečina, gospodin Nikola Tomić i direktor Turističke organizacije „Podgorina“ ,gospodin Dragan Popović. Na ovogodišnjem festivalu učestvovalo je devet folkloenih ansambala iz Zvornika, Koceljeve, Donje Grapske, Klenja, Šekovića, Srebrenice, Aranđelovca, Osečine i Pecke. Biblioteka je i ove godine podržala manifestaciju, direktorka Ana Vasiljević je vodila program, a bila je potrebna i tehnička podrška majstora tona Branka Petrovića.














