Са тугом и дубоким поштовањем сећамо се професорке филозофије и логике Олге Ивановић, истакнуте културне посленице која је својим радом, знањем и племенитошћу оставила неизбрисив траг у нашој заједници.
Рођена 13. августа 1952. године, Олга Ивановић је свој животни век посветила просвети, култури и књизи. Њен изузетан руководећи таленат и преданост препознати су још 1990. године, када је први пут изабрана за директорку. Током дугог низа година, у више наврата је са великим успехом обављала одговорну дужност директора библиотеке.
Као дугогодишња директорка библиотеке, Олга Ивановић није само руководила институцијом, већ је била и чувар културне баштине, ослонац својим колегама и визионар који је ширио љубав према писаној речи.
Посебну димензију њене личности чинила је и љубав према сликарству, којим се изражавала са изузетном посвећеношћу и сензибилитетом. У току свог живота имала је више самосталних и групних изложби, а иза себе је оставила вредна ликовна дела која сведоче о њеном уметничком духу и стваралачкој снази.
Сећање на њен лик, њену реч и мудрост са којом нас је окупљала остаје трајно уписано у историју наше установе.
Нека јој је вечна слава и хвала.














