У организацији Министарства културе Републике Србије, у Крагујевцу је 27. маја 2026. године одржана презентација новог конкурса за финансирање и суфинансирање културних програма и пројеката у области аматерског културног и уметничког стваралаштва.
Скуп је одржан у простору Кнежевог арсенала, а у име општине Осечина присуствовала је Ана Васиљевић, директорка Народне библиотеке Осечина.
О конкурсу, условима учешћа и могућностима подршке говорили су Миодраг Ивановић, помоћник министра културе, Младен Весковић, начелник у Министарству културе, Ђурђијана Јовановић, самостални саветник, као и Здравко Ранисављевић, директор.
Током презентације представљени су циљеви конкурса, области које ће бити подржане, као и процедура пријављивања пројеката. Посебан акценат стављен је на значај развоја аматерског културног и уметничког стваралаштва, очување културне традиције и подстицање локалних иницијатива у области културе.
Конкурс Министарства културе расписан је 5. маја и трајаће до 5. јуна 2026. године.














