Обележен век рада Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“

мај 26, 2026

Директорка Народна библиотека Осечина Ана Васиљевић присуствовала је свечаном обележавању стогодишњице рада Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“, које је одржано 25. маја 2026. године у Београду.

Свечаност је организована поводом великог јубилеја  100 година од отварања централне библиотеке Универзитета у Београду, а програм је био посвећен знању, култури и вредностима које научна и академска заједница негује читав век. У оквиру свечаности, бројним заслужним појединцима и сарадницима уручене су захвалнице за допринос развоју библиотечке делатности и очувању културног наслеђа.

Народна библиотека Осечина изражава посебну захвалност нашој земљакињи др Александри Тртовац, управнику проф. др Александру Јеркову, др Адаму Софронијевићу, као и целом колективу Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“, на стручној и пријатељској подршци коју пружају нашој библиотеци.

Присуство директорке Ане Васиљевић овом значајном јубилеју представља наставак успешне сарадње и повезивања установа културе у циљу очувања знања, традиције и библиотечке делатности

Прочитајте још

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja