Директорка Народна библиотека Осечина Ана Васиљевић присуствовала је свечаном обележавању стогодишњице рада Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“, које је одржано 25. маја 2026. године у Београду.
Свечаност је организована поводом великог јубилеја 100 година од отварања централне библиотеке Универзитета у Београду, а програм је био посвећен знању, култури и вредностима које научна и академска заједница негује читав век. У оквиру свечаности, бројним заслужним појединцима и сарадницима уручене су захвалнице за допринос развоју библиотечке делатности и очувању културног наслеђа.
Народна библиотека Осечина изражава посебну захвалност нашој земљакињи др Александри Тртовац, управнику проф. др Александру Јеркову, др Адаму Софронијевићу, као и целом колективу Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“, на стручној и пријатељској подршци коју пружају нашој библиотеци.
Присуство директорке Ане Васиљевић овом значајном јубилеју представља наставак успешне сарадње и повезивања установа културе у циљу очувања знања, традиције и библиотечке делатности














