Путовање у путопис – Свечана додела награде „Љубомира П. Ненадовића“ Бранку Анђићу –

окт 9, 2023

У четвртак, 21. септембра, у Бранковини, одржана је церемонија доделе Награде „Љубомир П. Ненадовић“ за најбоље путописно остварење на српском језику, у периоду од августа 2022. до августа 2023. године. Награду је добио књижевник, преводилац и новинар Бранко Анђић за књигу „На мапи утопије“, у издању Лагуне. Поред аутора, на свечаном уручењу говорили је представник Града Ваљева и директорка Матичне библиотеке „Љубомир Ненадовић“, као и члан жирија проф. др Михајло Пантић. Доделу награде водила је Радмила Новаковић, док је за уметнички део програма био задужен музички састав „Полиптих“.
Запослени у Библиотеци су присуствовали овом битном догађају у уверењу да ће ова награда инспирисати још многе путописце да поделе своје приче и открију лепоте света кроз писане речи.

Прочитајте још