Литерарно-ликовни конкурс „Читам, цртам и пишем“

јун 16, 2024

Успешно је завршен литерарно-ликовни конкурс „Читам, цртам и пишем“  који је реализовала Народна библиотека Осечина. Конкурс је осмишљен као акција чији  је циљ промовисање читања и развијање критичко-уметничког односа према књизи. Литерарно-ликовни конкурс био је намењен ученицима од 2. до 4. разреда основних школа са територије општине Осечина. Сваки ученик који је желео да учествује био је у обавези да прочита све три књиге које  су се налазиле на списку литературе за сваки разред, а сва три литерарна или ликовна приказа да достави учитељу или библиотекару до 31.маја, 2024. год. Потом је стручна комисија у саставу:

Ана Васиљевић, директор Библиотеке, председник
Јелена Чкојић Иконић,  библиотекар, члан и
Тања Петровић, књижничар, члан

прегледала  све радове и одабрала најуспешније.
Додела награда за награђене ученике  из ОВЦ „Браћа Недић“ уприличена је у четвртак, 6. јуна заједно са доделом  награда за литерарни конкурс „Породица је све“, а за награђене из ОШ “Војвода Мишић“ у петак, 7. јуна заједно са додлеом награда за „Најуспешнији књижевни споменар“ који организује Библиотека у сарадњи са  ОШ “Војвода Мишић“.

Награђени:

1. место: Вук Спасојевић 4. разред, ОШ “Војвода Мишић“ Пецка