Стручни скуп „МРЕЖНИ СИСТЕМИ БИБЛИОТЕКА“

јун 18, 2024

Интернет клуб Љиг, сектор за библиотеке, архиве и музеје 4-5-6 јуна 2024. године у свом тренинг центру у Бањи Врујци, организовао је: Стручни скуп са међународним учешћем и акредитованим код НБС, семинаром стручног усавршавања МРЕЖНИ СИСТЕМИ БИБЛИОТЕКА – организациони, програмски и електронски Master klass – Проф. др Гордана Рудић, Редовни професор – шеф катедре за библиотекарство Педагошког факултета у Сомбору, Универзитета у Новом саду.

Стручном скупу и семинару су присуствовеле запослене Ана Васиљевић и Тања Петровић. То је била прилика да се  обраде актуелне теме:

• Повезивања библиотека у Србији кроз матичне функције
  • Мрежне системе организовања по принципу матичности и законске субординације
  • Системи умрежавања у оквиру библиотеке и њених организационих јединица – локацијски, по старосној структури корисника и вишејезичким фондовима.