У Пецкој обележен Светски дан поезије

мар 21, 2023

„Заборав све лечи, а песма је најлепши начин заборава, јер у песми се човек сећа само онога што воли.“
Иво Андрић
Данас на Светски дан поезије, рецитујемо и певамо најлепше песме, наших великих песника, овог пута Десанке Максимовић, Алексе Шантића, Бранка Радичевића и једног од наших савремених омиљених песника Дејана Алексића.
Разговарамо о поезији и правимо паное.
Такође, у наше редовне активности спада и неизбежна посета нашој другој кући – Издвојеном одељењу Библиотеке Осечина у Пецкој, јер се радост и љубав према књизи само увећавају ако се деле.
Светски дан позије прославља се 21. марта и установљен је од стране УНЕСКО-а 1999. године. Сврха овога дана је промоција читања, писања, објављивања поезије у школству широм света.
Говоримо, певамо и стварамо поезију, јер она је свуда око нас, треба је само чути, а лако се препознаје и осећа.
Радујте се и ви као и ми! Срећан свима Светски дан поезије!
Драмско-рецитаторска и новинарско-литерарна секција
ОШ „Војвода Мишић“