Учимо сви заједно – ФЛЕШ МОБ у БИБЛИОТЕЦИ

феб 2, 2024

У среду, 31. јануара смо одржали дванаесту радионицу под називом „Учимо сви заједно“, окупили смо ученике трећег и четвртог разреда како би заједно провели креативану и едукативану радионицу ЧИТАШ? БАРЕМ 5 МИНУТА? ИЗАЂИ НА ПЛАТО: ОТВОРИ КЊИГУ И ЧИТАЈ! Флеш моб је изненадио и наизглед „спонтано“ окупио децу на платоу испред БИБЛИОТЕКЕ. Извођење кратког перформанса са ефектном поруком o важности гласног читања. У свету претрпаном инфомцијама и брзим темпом живота, заборављамо да се зауставимо и посветимо време читњу. Гласно читање нам омогућава да дубље уронимо у текст, разумемо суштину поруке и развијемо критичко мишљење. Флеш моб је подсетник да је читање изузетно важно за дечји интелектуални и емоционални развој. Зато, следећи пут кад ухватите себе како брзински „прелетите“ преко страница, сетите се флеш моба и успорите.