ЗАЈЕДНО ДО СНА СА ИВАНОМ: СЛАЂИН ЧИТАЊАЦ – ЧИТАЊЕ НЕ ПОЗНАЈЕ ГРАНИЦЕ –

окт 9, 2024

Наша земљакиња Ивана Лукић даровала нам је читалачку радионицу, из Хуманитарног удружења „Тројка“ из Београда, која је оснивач едукативног центра „Мамина прича“, са којом смо започели дечју недељу у библиотеци у Пецкој и Осечини.

Изузетно инспиративна радионица под називом „Читањац“ имала је за циљ да деци предшколског узраста  приближи чаролију читања. Под вештим вођством Слађе, деца су се упустила у авантуру кроз свет књиге. Кроз занимљиву причу из књиге о Грозону, игру и креативне задатке, деца су имала прилику да истраже „густу шуму“ у којој је живео Грозон, развијајући тако своју машту и љубав према књигама. Прича је била живописна и забавна, што је деци омогућило да се повежу са ликовима из књиге и чак постану баш ти ликови.

Посебну захвалност дугујемо нашој земљакињи Ивани, чија је посвећеност и љубав према свом крају допринела „доласку“ ове радионице. Њена иницијатива да доведе „Слађин читањац“ за своје мале суграђане показује колико јој је стало до њихове едукације и развоја.

Радионица „Читањац“ није само била прилика за забаву, она је поставила темеље  за љубав према књигама. Деца су напустила библиотеку са осмехом на лицу, а многи су већ изразили жељу да се врате поново и доживе чаробни свет кроз читање књига.

Радионица „Читањац“ је био прави хит, а ми се са нестрпљењем радујемо будућим дружењима и новим авантурама кроз књиге које нас очекују!

Прочитајте још