U utorak 3. decembra 2019. godine predstavljanjen je izdavački poduhvat Narodne biblioteke Osečina pripreman u 2019. godini – monografija „GOVOR NAŠEG KRAJA“ Lingvističke sekcije Osnovne škole „Braća Nedić“ Osečina i profesora srpskog jezika i književnosti Dragice Puljezević.
Objavljivanjem radova lingvističke sekcije u periodu od 2010. do 2019. godine kroz monografiju „Govor našeg kraja“, Biblioteka je podržala predani rad Lingvističke sekcije Osnovne škole „Braća Nedić“ Osečina i profesora srpskog jezika i književnosti Dragice Puljezević i na taj načn, uz podršku lokalne samouprave, ostavila trajno zabeležene govorne osobenosti našeg kraja.
U knjizi predstavljeni su samo neki od brojnih istraživačkih zadataka, koje je sekcija obavila: život i običaji naroda podgorskog; arhaizmi i dijalektizmi; seoski rečnik; toponimi našeg kraja; rodbinske veze; stara imena i izrada rodoslovnog stabla – imena nekad i sad; nadimci i prezimena u opštini Osečina; upotreba ćirilice i latinice; prisustvo stranih reči u savremenom srpskom jeziku. Zabeleženo je i Sećanje na Jovana Ćirilova, a na kraju monpografije se nalaze biseri sa pismenih zadataka.
Za svoje radove u poslednjih osam godina sekcija je osvojila 4 prva, 3 druga i 1 treće mesto. Takvim uspehom ne može se pohvaliti ni jedna škola u Srbiji!
Društvo za srpski jezik i književnost na svom sajtu dalo je pregled osvojenih nagrada za šest godina takmičenja (2012/13–2017/18) u kategoriji lingvističkih sekcija. Na tom spisku Dragica Puljezević je sa svojom sekcijom osvojila 5 nagrada, što je svrstava na drugo mesto, a isred njih je samo Lingvistička sekcija Filološke gimnazije sa 6 nagrada.
O knjizi su govorile prof. Dragica Puljezević i Ana Vasiljević, direktorka Biblioteke i složile su se da će ova publikacija biće na korist svim budućim generacija, ljubiteljima i istraživačima lokalnog govora, ali i stručnoj javnosti. Već za nju postoji interesovanje sa Instituta za Srpski jezik i književnost.