18. годишњи сручно-научни скуп Заједнице матичних библиотека Србије БИБЛИОНЕТ

сеп 19, 2024

БИБЛИОНЕТ
Библиотеке и циљеви одрживог развоја
Ове године 18. годишњи стручно-научни скуп је трајао од 12 септембра до 14. септембра у Војној устаанови Тара, а домаћин је била Народна библиотека Ужице. Окупили су се стручњаци и ентузијасти из области библиотечке и информационе науке, како би разменили искуства и идеје.
Поздравне речи упутили су представници Министарств културе РС, Министарства науке, иновације и технолошког развоја, Града Ужица, Заједнице матичних библиотека Србије и домаћина скупа.
Додељена је престижна Награда Ђура Даничић, која се сваке године додељује истакнутим појединцима за њихов допринос развоју библиотечке заједнице. Ове године, награду је добила др Драгана Милуновић за укупан допринос развоју библиотекарства и културе у целини .
Библионет није само прилика за учење и умрежавње, већ и за прославу успеха и напора појединца који доприносе унапређењу библиотечких услуга . Овај догађај нам је пружио платформу за дискусију о новим трендовима у библиотекарству, дигитализацију ресурса и улоге библиотека у модерном друштву. Овакви сусрети су кључни за унапређење услуга и ресурса које библиотеке нуде корисницима.