КЊИГОМОБИЛИ У ОСТРУЖЊУ -књиге у ауто и правац Остружањ-

окт 14, 2021

„Путујућа“ библиотека са нашим библиоаутима, у оквиру дечје недеље упутила се у Остружањ. Дружили смо се са другрићима од предшколског узраста до четвртог разреда издвојеног одељења ОВЦ „ Браћа Недић “ у селу Остружњу, њиховом учитељицом Верицом Петровић, Љиљанom Тијанић,  предшколцима издвојене групе Предшколске установе „ Лане “, која је, такође, смештена у просторијама ове школе и њиховом васпитачицом Марином Весић. Циљ КЊИГОМОБИЛНЕ службе је било промовисање развоја културе читања и стваралачких навика код другарића, без обзира на удаљеност  и руралну средину у којој се налазе. Малишанима смо представили библиотеку на несвакидашњи начин уз помоћ Зоопричанке и Веселе причанке, књиге смо прилагодили  њиховом узрасту,  а затим смо их упознали са правилима у Библиотеци. Дечица нису била ускраћена ни осталим активностима које смо организовали у оквиру дечје недеље. Научили су песму за мање од минут, читали смо песме из Логопедове песмарице, затим су им читане загонетке, брзалице, другарићи су интерактивно учествовала током целог програма. Представу: „Столице, зашто не корачаш“, са посебном пажњом су пропратили. Учествовали су у квизу, нису изостале пригодне наградице. Слова су „излетала“ из књига уз помоћ Миће и Гаврила, на крају су постали чланови Библиотеке.