СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ – СЛОВО О КЊИЗИ НА ДАР

апр 23, 2024

СВАКО ЈЕ СЛОВО ЈЕДАН  ДАР А КЊИГА ЈЕ ЧАРОБНО СЛОВО!
КЊИГА ЈЕ СВЕТ!

„Само је воли, с њом се дружи често,
нека ти је у лепши живот она улаз,
нека у твом свету има важно место,
нек ти буде увек ка успеху путоказ.“

Елизабета Георгиев

Данас смо у нашој варошици обележили Светски дан књиге акцијом „Слово на дар’.
Посетили смо наш други чаробни дом.
Издвојено одељење Библиотеке Осечина Библиотека Осечина  у Пецкој, а потом и Предшколску установу Лане и све друге јавне установе у нашој варошици.Писали смо, цртали, рецитовали, певали, скупили најлепше цитате о читању, као и научне чињенице о значају читања. Нашом акцијом желели смо да одамо почаст књизи, али и да свима укажемо на значај и лепоту читања. Почели смо у нашој школи, посетом нашем директору. Говорили смо најлепше стихове о књизи, писали и цртали инспирисани најдражим делима која смо прочитали  и свима даровали чаробна слова која воде у чудесни свет књига.
Такође на овај нама најлепши дан наш Парламент прикупио је и однео чепове и помогао акцију Библиотеке Осечина.
Овог пута посебно се захваљујемо наставници Бранки Урошевић, која је редовни учесник наших акција.

Читајте, срећан нам свима Светски дан књиге!

ОШ „Војвода Мишић“ у сарадњи са Народном библиотеком Осечина

Аутор текста је проф. српског јењзика и књижефвности Ана Јокић