СА КЊИГОМ НА ДЛАНУ КРОЗ СВЕТ

апр 23, 2024

Данас, на Светски светски дан књиге у ризници знања, на Дечјем одељењу Библиотеке одржана радионица са старијом васпитном групом Предшколске установе „Лане“.

У сарадњи са васпитачицама Драганом Срећковић, Славицом Павловић и Тијаном Лукићић сазанли смо за пројекат „Свет на длану“ кроз који упозанју земље света. Ми смо одлучили да им се нађемо на путу  и заједно пропутујемо кроз књижни фонд откријемо лепоте и знаменитости  Швајцарске. На самом почетку децу смо упознали са основним природним , друштвеним и културним одликама и вредностима,  а онда смо све то зачинили припремањем чоколаде. То је био најслађи део радионице.  Да не заборавимо и модерну  Хајди и  њену другарицу Нору, које су  играле уз „Фазоне и форе“. За крај смо деци поделили сатове и заставице и наравно Милка чоколаде.

Захваљујемо се драгим васпитачицама и њиховим радозналим малишанима на дару и лепом дружењу.  Кроз припрему овог дружења подстакли су нас да и ми проширимо наше свеЗнање.