ОД БИБЛИОТЕКЕ ДО ПОЗОРИШТА ГЛУМАЧКА ДРУЖИНА ННАРОДНЕ БИБЛИОТЕКЕ ОСЕЧИНА НА ДРУГОМ ДАНУ ДЕЧЈЕГ ФЕСТИВАЛА У ЉУБОВИЈИ ОСВОЈИЛА ДВА ЗЛАТА

апр 16, 2024

Учествовали смо на првом Позоришном фестивалуДеца за децуНеша Ненадовићкоји је одржан у Љубовији, од 12. до 14.априла 2024.године. Позориштанце „Авантура књигољубаца“ при Народној библиотеци Осечина извео је представу „Вашар у Тополи“, представа је припремана у оквиру пројекта „Лепота је у различости“. Улоге су тумачили: Ања Зељић(наратор), Арсеније Алексић (Жика), Андрија Младеновић(тата), Андреа Берчек (мама), Алекса Савић (деда Дића), Емина Вићић (баба Дара), Вук Муратовић(крчмар), Маша Ивановић (Ика), Теодора Јовић (циганка), Марко Ненадовић (Мика хармоникаш), Лена Гладовић (продавачица), редитељи Ана Васиљевић и Јелица Зељић, тон мајстор Бранко Петровић.

Љубитељи позоришта имали су прилику да уживају у изванредним представама које су извела деца са великим талентом. Наступали су уметници из Београда, Братунца, Осечине, Малог Зворника, Пожеге , Чајетине као и домаћини фестивала.

Емина Вићић је заслужено освојила награду за најбољу улогу својом изузетном интерпретацијом лика баба Даре, док је представа „Вашар у Тополи“ одушевила публику и освојила награду за најбољи позоришни комад.

Позоришни фестивал је окупио младе таленте и омогућио им да покажу своју креативност и вештине на великој позорници , публика је са одушевљењем подржала младе уметнике.

Љубазни домаћини су додатно обогатили искуства младих глумаца осмишљавањем разних дешавања , укључујући радионицу на Соко граду , као и посету вајару. Додатна дешавања омогућила су посетиоцима да се боље упознају са локалном културом и традицијом , те да уживају у додатним уметничким садржајима током трајања фестивала.

Фестивал је организовала БиблиотекаМилован Глишићуз покровитељство општине Љубовија њених предтавника Милице Стефановић, заменика председника општине и директорке библиотеке Маријане Петковићи уметничког директора Снежане Ненадовић.