МАЛА ДВОРИШТА РАЂАЈУ ВЕЛИКЕ ЉУДЕ

сеп 28, 2021

Народна библиотека Осечина била је део радионице успомена у знак сећања на проф. др Слободана Ж. Марковића уз научни скуп РШУМОЉУБЉЕ: КЊИЖЕВНО ДЕЛО ЉУБИВОЈА РШУМОВИЋА, односно округли сто посвећен стваралаштву једног од највећих српских песника за децу уредила је др Зорана Опачић, професор на Учитељском факултету у Београду. Програм је одржан у професоровој родној „Марковића авлији“.

Уживо и on line део програма били су: Љубивоје Ршумовић, Бобан Јанковић, Боса Росић, Јован Делић, Александар Саша Јерков, Боко Сувајџић, Зорана Опачић, Мирјана Дамњановић, Душан Поп Ђурђев, Тоде Николетић, Гордана Миливојевић Типсаревић, Виолетза Јовић, Власта Ценић, Јово Чулић, Горан Новаков, колеге библиотекари Крушевца, Ваљева, Чајетине, Осечине, Љига и Мионице.

„Дете треба да посматраш,

ал’ му немој на пут стати.

Што га пре човеком сматраш

пре ће човек и постати.“

Љубивоје Ршумовић