АНА ВАСИЉЕВИЋ ДОБИТНИК НАГРАДЕ „НАЈБОЉИ БИБЛИОТЕКАР“

дец 21, 2023

Дан библиотекара Србије прославили смо ове године на Свечаној скупштини Библиотекарског друштва Србије у Краљеву.

Домаћини 20. јубиларне конференције #БДС2023 биле су колеге из Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“ Краљево из Краљева заједно са Народном библиотеком „Др Душан Радић“ из Врњачке Бање

Поздравну реч нам је у име упутио господин Миодраг Ивановић, државни секретар, након чега је све присутне поздравила и председница БДС, Јелена Глишовић и пожелела добродошлицу на БДС2023.

Доделу годишњих награда БДС-а водила је потрпедседница Друштва, Мирјана Нешић.

Овогодишњи лауреати којима и овим путем, још једном честитамо су др Богдан Трифуновић, добитник награде Запис, др Мирослав Лазић, добитник награде “Стојан Новаковић” за књигу “Божидар Вуковић: између историје и имагинације” и Ана Васиљевић, дипломирани библиотекар и директор Народне библиотеке Осечина, добитник је награде „Најбољи библиотекар“.