ČOKO BOOK за најуспешније књижевне споменаре у школској 2022/2023.

јун 19, 2023

Осму годину за редом, акцију „ Најуспешнији књижевни споменар“ Библиотека успешно реализује у сарадњи са Основном школом „ Војвода Мишић “ из Пецке и професорком српског језика и књижевности Аном Јокић. Циљ акције је да се ученици мотивишу и подстакну да се обавезна школска лектира чита и анализира са више воље и жеље, да се буде што оригиналнији у представљању прочитаних књижевних дела. И ове школске 2022/2023. године ученици су показали креативност, маштовитост и са доста труда педантно и марљиво записивали и илустровали у својим свескама обрађену лектиру током школске године.

У  Издвојеном одељењу Библиотеке „Осечина“ у Пецкој, у данас су додељене награде најуспешнијим ученицима уз пригодно дружење са завичајном пресникињом Јеленом Брадоњић, а од награђених и похваљених споменара и направљена је изложба најкретивнијих књижевних споменара.

Програм  је настављен доделом награда које  су ученицима уручиле професорке: енглеског језика Зорица Солдатовић, српског језика и књижевности Ана Јокић и  директор Народне библиотеке Осечина Ана Васиљевић.

НАГРАЂЕНИ КЊИЖЕВНИ СПОМЕНАРИ

ученика Основне школе„ Војвода Мишић“ из Пецке

Награђени:

1.место: Анастасија Малешевић, пети разред

1. место: Ана Тадић, шести разред
  2. место: Николина Тадић, осми разред

Похваљени:

Дуња Дамњановић, пети разред

Јелена Ненадовић, шести разред

Андреа Марковић, осми разред

Књижевне споменаре оцењивала комисија у саставу:

1. Зорица Солдатовић, професор енглеског језика, председник
  2. Ана Јокић, професор српског језика и књижевности, члан и
  3. Тања Петровић, књижничар, члан.

Честитамо награђеним и похваљеним ученицама, а остале позивамо да се у септембру прикључе новој акцији за најуспешнији књижевни споменар у школској 2023/2024.

До сигурног следећег књижевног сусрета, читајте књиге и током распуста, „ЧЕКАМО СЕ У БИБЛИОТЕЦИ“.

Актив наставника српског језика ОШ „Војвода Мишић“ Пецка и

Библиотека Осечина