Е, баш хоћу у царство књига!

окт 11, 2022

Овогодишња Дечја недеља је одржана од 3. до 9. октобра, 2022. год. под слоганом „Шта детету треба да расте до неба“!?  Све недеље треба да буду дечје и посебне на свој начин. Дечија недеља је прилика да се најмлађима покаже и приближи библиотека као установа за креативно одрастање и дружење уз књигу. Библиотекарке су се костимирале у ликове из бајки и тако повеле децу на путовање кроз  библиотеку под слоганом „Е, баш хоћу у царство књига!“ Деца су се упознала са радом библиотеке, правилима понашања у њој, а имала су могућност и да погледају дечја издања. Били су активни учесници драматизације приче „Деда и репа“ , а затим су погледали поучну  представу „Другарство“ .  У мини квизу добили су и награде за тачне одговоре, а предшколци и прваци уз Заклетву члана библиотеке, свечано су по први пут постали чланови Библиотеке.

Петак је био резервисан за позоришни комад „Био једном један  Моцарт“. Живото и дело славног композитора малишанима у Пецкпој и Оселини представили су глумци Кофер Театра из Београда.