КЊИГОГЊУРАЦ – ВОДИЧ ЗА ЛЕТЊЕ ЧИТАЊЕ!

авг 9, 2022

У суорганизацији Народне библиотеке Осечина и Спортског  центара Осечина реализована је летња акција читања под називом „Књигогњурац-водич за летње читање“.  Програм је трајао од 22. јула до 8. августа, сваким радним даном у периоду од 11 до 14 сати. Штанд односно полица са књигама била је постављена поред улаза на базен. Књига, часопис или новине могли су да се позајме уз чланску карту библиотеке или лични документ. За нове чланове био је и попуст за учлањење.

Љубитељима писане речи били су на располагању актуелни наслови, стрипови,часописи, дневна штампа. Мислили смо на све старсосне структуре, како децу тако и одрасле. Међу одраслима најчешће је позајмљивана дневна штампа и часописи, док код деце је био најтраженији Мали Политикин Забавник,а међу најмлађима књига БУЋ-БУЋ која је од непромочивог материјала и деца су могла да је листају у води.

Путоказ од Библиотеке до базена био је простор на коме су се таложили пријатни доживљаји прочитаних књига, које су наши корисници „понели“.