ЛОНДОН ЗОВЕ, ЈАВИ СЕ! КЊИГОШЕТАЛИЦА НА ВЕЗИ!

мар 12, 2021

Данас кад погледамо телефонске говорнице код нас, размишљамо  о њиховој историји, о људима и њиховим реакцијама кад су први пут угледали телефон. Кад прођемо поред телефонских говорница `Малих пошта` обузме нас осећај носталгије и размишљамо како смо сведоци једног прошлог времена. Затим ту су црвене лондонске говорнице које носе једну лепу причу и сведоче о прошлости, садашњости, али проричу и будућност.

Захваљујући идејама и ентузијазму запослених у нашој установи, удахнули смо дух једног времена и конструисали смо телефонску говорницу коју смо назвали `КЊИГОШЕТАЛИЦА`, која ће бити покретна мала библиотека. Превасходно циљ нам је привући што више корисника и учинити библиотеку местом састајања и размене књига. Замисао је да овај књижни кутак буде топао, да нас инспирише, оплемени, продухови…

Драги суграђани, очекујте сусрет са овом необичном покретном полицом и осетите дух Лондона у Осечини.